Érdekesen ír az Index a legjobb magyar óriásplakátról. Ez most csak azért érdekes, ha nem is fontos, és gondolom csak nekem, mert 7-én az első kerületben valahol szintén összefutottam vele. Mivel éppen nem volt nálam kompjúter ezért még le is fotóztam - na persze amúgy is lefotóztam volna, mert legjobb plakát!:
Állítólag "egy sort kellett a kódhoz hozzáírni, azt, amelyik »megkonstruálja a struktúrát«, mondták [az Index szakértői]". Ez egyrészt azért fura, mert a cikkhez mellékelt ábrán is látszik, hogy legalább négy sort toldottak hozzá (a homályos részek), másrészt azért, mert egy programozó könnyen észreveheti, hogy a legalsó sorban a struktúra inicializációja megtörténik és kap is egy kezdő paramétert az 'n'-et - ami továbbá a 110 az ASCII tábla szerinti egészszámot jelenti. Tehát a "megkonstruálást" a fenti kód már tartalmazza. A kódhoz eleve hozzá kell fűzni azt a két sort, ami elérhetővé teszi az strcpy és a printf függvényeket, mivel ezeket a string.h és az stdio.h header (fejléc) fájlok tartalmazzák. Továbbá a programnak szüksége van egy ún. belépési pontra, ami a main() függvény deklarációját jelenti. A teljes futtatható/fordítható kód tehát az alábbi lesz:
#include <stdio.h>
E bejegyzés egyébként azért kapja meg az 'árt' címkét, mert szerintem programkódot kivinni az utcára már művészet. Nagyra tudnám értékelni, ha unalmas házfalakra az unalmas hárombetűs firkálmányok és 'szeretlek mucus'-típusú közhelyes üzenetek helyett programokat fújnának fel. Az univerzális hárombetűs teg lehetne például ez: "[a-zA-Z]{3}". Ez a kifejezés egyszerre fedi az összes hárombetűs szót, kivéve persze az ékezeteseket. :]
#include <string.h>
int main() {
struct cool {
char p1, p2, p[5];
cool(int c) : p2(c++), p1(c) {
strcpy(p, "v_ga");
p[1]=p2; p2=p[3]; p[3]=c;
printf("www.%s.com/feladvany", this);
}
} leet('n');
}
Még annyi, hogy én sem vagyok tipikus C/C++ arc, de ennyit mindenki tudhatna, aki már foglalkozott vele. A fenti programot pedig bárki ellenőrízheti, ha letölti például a kiváló és ingyenes Dev-C++ fejlesztői környezetet.
Utolsó kommentek